RESTRUKTURYZACJA
BLOG
Uratujemy Twoje finanse. Pomożemy Ci zacząć od nowa.
RESTRUKTURYZACJA – blog
Twoja firma utraciła płynność, COVID spowodował zapaść finansową?
To nie koniec świata! to początek naszej pracy
Zadzwoń i umów się na spotkanie
71 783 41 86
lub zostaw swoje dane oddzwonimy:
NAJNOWSZE WPISY:
Jak zabezpieczyć majątek firmy przed upadłością i wstrzymać komornika?
Jak zabezpieczyć majątek firmy i wstrzymać komornika?Czy można wstrzymać komornika? Postępowanie upadłościowe, a komornicze. Sposoby zabezpieczenia majątku.Czy można wstrzymać komornika?To pytanie towarzyszy dużej części spotkań z naszymi klientami którzy zmuszeni są...
Gdzie złożyć wniosek o restrukturyzację – 9 Sądów dla Wrocławia i okolic
Gdzie złożyć wniosek o restrukturyzacjęW związku z pytaniami klientów o właściwość sądów przy ogłoszeniu upadłości i restrukturyzacji firmy, poniżej załączam listę sądów dla Dolnego Śląska i okolic.Chcesz ogłosić upadłość bądź przeprowadzić restrukturyzację...
Jak państwo pomoże w restrukturyzacji?
Restrukturyzacja - pomoc PaństwaPoznaj szczegóły nowych przepisów i dowiedz się na jaką pomoc możesz liczyć.Nowe rozdanie dla restrukturyzacji? To że nowa ustawa o prawie restrukturyzacyjnym posiada pewne ułomności o tym informowali eksperci od samego początku....
Upadłość małych przedsiębiorców będzie łatwiej?
Dowiedz się jak zmiany przepisów wpłyną na procedurę ogłaszania upadłości przez małych przedsiębiorców.
Restrukturyzacja spółki z o.o. alternatywą dla upadłości
Dowiedz się czym jest restrukturyzacja spółki i dla kogo jest to optymalne rozwiązanie.
Restrukturyzacja to nie to samo co upadłość
Poznaj różnice między upadłością, a restrukturyzacją i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy.
Kiedy rozpocząć restrukturyzację firmy?
Odwlekanie działań restrukturyzacyjny prowadzi w sposób oczywisty do zaprzepaszczenia szans i możliwości, z których ze względu na zwłokę nie będziemy mogli już skorzystać. Powodzenie restrukturyzacji uzależnione jest przede wszystkim od właściwego wyboru postępowania restrukturyzacyjnego adekwatnego do skali problemów i podjęcie tej decyzji we wczesnym etapie.
Lepsza restrukturyzacja niż upadłość firmy
Nadrzędnym celem postępowania restrukturyzacyjnego jest uniknięcie ogłoszenia upadłości. To podstawowe założenie nowej Ustawy z 15 maja 2015 r. – Prawo Restrukturyzacyjne (j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 1574). Aby to wszystko było możliwe ustawodawca wprowadził szereg instrumentów prawnych co miało umożliwić przedsiębiorcom, którzy popadli w problemy finansowe realną pomoc.
Likwidacja firmy a upadłość firmy
Likwidacja firmy to zakończenie działalności gospodarczej na skutek czego podmiot prawny przestaje istnieć. Obejmuje zatem wszystkie działania zmierzające do całkowitego zamknięcia działalności zarówno w sferze ekonomicznej jak i prawnej.
Upadłość firmy jak to zrobić?
Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie zważywszy na szereg ryzyk z nią związanych. Statystyki jednak nie kłamią i jasno wskazują, że 10 firm na 100 ulega likwidacji bądź upadłości. Upadłość firmy przysługuje każdemu przedsiębiorcy oraz spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, spółce akcyjnej, oraz osobie fizycznej będącej wspólnikiem osobowych spółek handlowych. Do grona przedsiębiorców mogących ogłosić upadłość firmy należą również wspólnicy spółki partnerskiej.
Kiedy powinniśmy rozważyć restrukturyzację firmy?
Podstawowym warunkiem rozpoczęcia restrukturyzacji jest niewypłacalność dłużnika, bądź stan, w którym ta niewypłacalność nastąpi w krótkim okresie. Niewypłacalność to sytuacja, w której dłużnik utracił zdolność do pokrywania swoich zobowiązań, lecz nie przestał regulować swoich długów. Ustawodawca wskazał okres trzech miesięcy od momentu zaprzestania regulowania pierwszej wymagalnej należności jako moment niewypłacalności. Również w przypadku, gdy wysokość długów przekracza wartość majątku dłużnika, a stan ten utrzymuje się przez ponad 24 miesiące możemy mówić o niewypłacalności. Powyższe sytuacje będą podstawą do wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego dłużnika.
Restrukturyzacja spółki
Restrukturyzacja spółki to czas niezbędny do rzetelnej analizy problemów i przygotowania planu ratunkowego oraz odzyskania zaufania wśród wierzycieli. Restrukturyzacja to przede wszystkim również postępowanie sądowe, więc udział prawnika w tego typu procesach jest niezbędny.
Doradca restrukturyzacyjny
Doradca restrukturyzacyjny jako zawód jest wykonywany przez osoby profesjonalnie przygotowane do pełnienia funkcji i świadczenia usług w postępowaniach restrukturyzacyjnych, upadłościowych i egzekucyjnych (insolwencyjnych). Doradcy restrukturyzacyjni mają łączyć wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, finansów i zarządzania. Potwierdzeniem ich kwalifikacji zawodowych jest licencja przyznawana przez Ministra Sprawiedliwości. W chwili obecnej około 1300 osób może poszczycić się zdanym egzaminem i uzyskanymi uprawnieniami.
Upadłość czy restrukturyzacja?
Doświadczenie naszej kancelarii pokazuje, że wiele firm „zamiata problemy pod dywan” i próbuje przeczekać złą sytuację zakładając, że jakoś się uda. Doświadczeni menadżerowie już na początkowym etapie problemów zapalają czerwoną lampkę i próbują ratować firmę. Jak zawsze w takich przypadkach kluczowy jest czas na podjęcie właściwej decyzji.
Komu pomoże restrukturyzacja firmy?
Oczywiście restrukturyzacja może pomóc w rozwiązaniach problemów w firmie jednak jak zawsze kluczowy jest czas. Ważne, aby restrukturyzacją zająć się jak najszybciej, bo problemy nie rozwiążą się same tylko zwyczajnie się pogłębią.
Jak wygląda likwidacja majątku (likwidacja masy upadłościowej) przez Syndyka?
Po ogłoszeniu upadłości Sąd wyznacza Syndyka w postępowaniu upadłościowym, którego celem jest upłynnienie majątku dłużnika tzw. likwidacja masy upadłościowej. Od momentu ogłoszenia upadłości to Syndyk przejmuje majątek dłużnika i nim rozporządza.
Kiedy Sąd wyda zakaz prowadzenia działalności wobec upadłego?
ZAKAZ PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.
To jedna z najsurowszych sankcji wymierzana nierzetelnym osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą na własny rachunek. Skutkiem tej sankcji jest zakaz prowadzenia działalności gospodarczej oraz zajmowania określonych stanowisk w podmiotach działających w obrocie gospodarczym (np. pełnienia funkcji prezesa czy tez uczestnictwa w radzie nadzorczej spółki).
SZYBKO I SKUTECZNIE
RESTRUKTURYZACJA
Doradca Restrukturyzacyjny, na bazie licznych postępowań toczących się przed sądami, jest w stanie sprawnie oceniać i przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom, zarówno na etapie tworzenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenta czy przedsiębiorcy, jak i w trakcie postępowania upadłościowego.